Обзор сайта


Партнеры проекта
Торговый портал TATET.ua
Платформа магазинов TATET.net
Мир путешествий с way2way

Опрос

Нужно ли удалить граффити в Припяти?:

Виставка живопису "УКРИТТЯ" у рамках проекту " SKY. OCEAN. LAND"

Відкриття виставки відбудеться 2 грудня о 15:00 у експозиції музею "Чорнобиль". Вхід вільний. Адреса музею: Київ, провулок Хоревий, 1 (ст. метро "Контрактова площа"), тел. 425-43-29, 417-54-22.

З 2 грудня 2008 р. в Національному музеї "Чорнобиль" арт-група "Стронцій-90" представляє виставку живопису "УКРИТТЯ" – понад 20 робіт, створених у 2000-2008 роках. Виставка проводиться в контексті проекту "Sky. Ocean. Land" ("Небо. Океан. Земля"). Говорячи про Укриття,Ve художники мають на увазі не тільки саркофаг над зруйнованим чорнобильським блоком, але й всю Землю - універсальне і єдине надійне Укриття для всього живого.

Чорнобиль спонукає до переосмислення уявлень про світ і місце людини в ньому, до переоцінки цінностей. Саме особливості світосприйняття та система цінностей завжди визначали і визначають культуру різних епох і регіонів, приміром, культуру Заходу й Сходу, культуру Давнього світу та сучасну культуру.

Чорнобиль зачепив ключові культурологічні моменти нашої цивілізації. Як наслідок ми, можливо, переживаємо переломний момент у культурі людства. Очевидно, що мистецтво не може залишатися осторонь цього процесу.

Основна причина Чорнобиля – у невідповідності рівня громадянськості, відповідальності, духовності суспільства рівню тих високих технологій, якими суспільство прагне оволодіти. Запорука безпечного використання високих технологій - в усуненні дисбалансу між моральним і технологічним розвитком суспільства. Або, як говорили в давнину – пізнання речей не повинне випереджати пізнання справедливості!

Чорнобиль спонукає до зміни свідомості сучасної людини, буття якої часто перетворюється на саморуйнування. Художники групи "Стронцій-90" переконані, що вирішенню цього завдання сприяє вміння людей сприймати світ не лише очима й розумом, але й відкритим серцем, що особливо актуально в постчорнобильську добу. Саме до цього і закликає творчість групи.

Соціально-екологічна група незалежних художників "Стронцій-90" створена в Києві в 1990 році. Основу арт-групи складають художники-тральфреалісти Валерій ГОЛЕЙКО, Тетяна ЧЕБРОВА і Олексій БРЕУС.

Перша виставка групи відбулася в Києві 26 квітня 1991 року, у п'яту річницю Чорнобильської катастрофи. Група проводить виставки та інші акції, серед яких проекти "Зворотній зв'язок", "MEGHASANDESHAM" ("Послання крізь хмари"), "Всесвіт - відкритий контакт", "Sky. Ocean. Land", "Пілігрими Всесвіту" та інші.

Група також провела низку акцій в рамках проекту "Чорнобиль. Між минулим і майбутнім", присвяченого 20-річчю Чорнобильської катастрофи. Зокрема, в грудні 2005 року художники групи "Стронцій-90" провели на Чорнобильській АЕС акцію пам'яті біля меморіалу загиблим чорнобильцям.

Отправить комментарий

Содержимое этого поля является приватным и не будет отображаться публично.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Доступные HTML теги: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <h3> <b> <i> <u>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.

Подробнее о форматировании

CAPTCHA
Символы на картинке
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.